XI SuperFinał w Białymstoku

27 maja 2015 | autor zdjęcia grafika: Marcin Warpechowski

Tegoroczny sezon Topligi zwieńczy zaplanowany na 16 lipca XI SuperFinał, który tym razem zawita na Podlasie. Zostanie on rozegrany na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Podczas ostatnich czterech finałów Topligi na trybunach zasiadło łącznie 61 600 widzów. 

- Białystok chętnie wspiera wydarzenia, które tworzone są z pasją. Od kilku lat współpracujemy z Lowlanders Białystok, którzy są bardzo aktywni także poza boiskiem angażując się społecznie oraz w promocję miasta –powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Miasta Białegostoku.   

SuperFinał to wielkie święto futbolu amerykańskiego oraz okazja do wyśmienitej zabawy dla całych rodzin. Jak na SuperFinał przystało, mecz będzie miał oprawę w iście amerykańskim stylu, nawiązującą do Super Bowl. Zaplanowane są występy cheerleaderek, niesamowita oprawa, konkursy ze wspaniałymi nagrodami oraz wiele innych atrakcji. O emocje na trybunach zadbają komentatorzy, didżeje oraz animujące doping cheerleaderki. Jak zwykle na futbolowych imprezach wszystko odbędzie się w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. Razem świetnie bawić się będą kibice, nie tylko z całej Polski, ale również z Europy. 

logo: Paweł Chwedczuk

- To, że finał odbędzie w Białymstoku jest dla nas wielką szansą. Byłoby to spełnieniem marzeń, gdyby udało nam się wystąpić w najważniejszym meczu sezonu przed własną, dużą publicznością. Sportowo myślami nie wybiegamy jednak tak daleko. Obecnie skupiamy się na sobotnim meczu na boisku mistrza Topligi -skomentował Rafał Bierć, prezes Primacol Lowlanders Białystok. 

- We wcześniejszych 10 edycjach SuperFinału mistrzowie byli koronowani w województwach: dolnośląskim, mazowieckim i pomorskim. Teraz pora na finał w Białymstoku, który od lat mocno wspiera miejscową drużyn. Jesteśmy podekscytowani szansą pokazania białostoczanom jak fantastyczną i widowiskową dyscypliną jest futbol amerykański. Prócz niesamowitej oprawy meczu w iście amerykańskim stylu, XI SuperFinał będzie wyróżniać olbrzymi piknik sportowo-rozrywkowy, który zostanie otwarty na kilka godzin przed rozpoczęciem spotkania. Warto dodać, że wszystkie jego atrakcje będą dostępne w cenie biletu. Ceny wejściówek na białostocki SuperFinał rozpoczynają się już od 20 PLN - mówi Jędrzej Stęszewski, prezes Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. 

- XI SuperFinał PLFA znakomicie wpisuje się w program „Białystok dla Tolerancji”, który realizowany jest od 2014 roku. Jego celem jest przeciwdziałanie dyskryminacji rasowej, ksenofobii i związanej z nimi nietolerancji. SuperFinał wyróżnia wielokulturowość oraz to, że kibice drużyn z całej Polski niepodzieleni na trybunach wspólnie kibicują. Jestem przekonany, że to wydarzenie potwierdzi to, że Białystok jest miastem otwartym i nowoczesnym - powiedział Rafał Rudnicki, wiceprezydent Miasta Białegostoku. 

Efektowna ceremonia otwarcia, która poprzedzi mecz rozpocznie się o godzinie 19:15. 

- Jesteśmy zaszczyceni, że w tym roku mistrz Topligi zostanie ukoronowany w sercu województwa dolnośląskiego. Stadion Wrocław to nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt, który na pewno znakomicie sprawdzi się w roli areny jubileuszowego SuperFinału. Do tej pory dwa z meczów o mistrzostwo PLFA odbyły się we Wrocławiu. Od 2010 roku, gdy rywalizacja toczyła się na Stadionie Oławka futbolu amerykański w wydaniu polskim niesamowicie rozwinął się sportowo, organizacyjnie i medialnie. W 2010 roku na boiskach PLFA rywalizowało 20 zespołów w dwóch klasach rozgrywkowych - w tym sezonie na boiska ligowe wybiegnie ponad 3800 zawodników 60 drużyn seniorskich i 30 juniorskich, a na trybunach stadionów w całej Polsce co weekend zasiadają tysiące widzów - komentuje Jędrzej Stęszewski, prezes PLFA. - Dzięki współpracy z Komitetem Organizacyjnym The World Games 2017 tegoroczne miasteczko, które powstanie na esplanadzie stadionu będzie miało wyjątkowy charakter. Kibice będą mieli znakomitą okazję by poznać z bliska sporty, które już za dwa lata zawładną najważniejszymi arenami we Wrocławiu i województwie dolnośląskim - dodaje Stęszewski. 

Bilety w cenach 20, 30, 40, 50 i 150 PLN można kupić za pośrednictwem strony www.eventim.pl/xi-superfinal  oraz w ponad 400 punktach sprzedaży Eventim na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży:http://www.eventim.pl/tickets.html?affiliate=PLE&doc=search/ticketAgency

Rodziny i zorganizowane grupy mogą skorzystać z 20% zniżki. Wszyscy posiadacze wejściówek będą mogli w cenie biletu wziąć udział w sportowym pikniku oraz w licznych atrakcjach okołostadionowych. 

W sprzedaży dostępne będą także bilety VIP w cenie 150 PLN. Kibice którzy nabędą takie wejściówki zyskają możliwość podziwiania meczu z najbardziej komfortowych miejsc, a w specjalnie przygotowanej i zaaranżowanej na SuperFinał strefie cateringowej będą mogli cieszyć swe podniebienia wykwintnym jedzeniem i napojami. Strefą VIP będą opiekować się hostessy. 

Bilety można kupić za pośrednictwem stron internetowych www.bilety.plfa.pl i www.eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży, takich jak salony Empik etc. 


Do zobaczenia 16 lipca na Stadionie Miejskim w Białymstoku
 

Dotychczasowi mistrzowie PLFA:
2006: Warsaw Eagles (Stadion RKS Marymont w Warszawie)
2007: The Crew Wrocław (Stadion RKS Marymont w Warszawie)
2008: Warsaw Eagles (Stadion Olimpijski we Wrocławiu)
2009: AZS Silesia Miners (Stadion RKS Marymont w Warszawie)
2010: Devils Wrocław (Stadion Oławka we Wrocławiu)
2011: The Crew Wrocław (Stadion Bielawianki w Bielawie)
2012: Seahawks Gdynia (Stadion Narodowy w Warszawie)
2013: Giants Wrocław (Stadion Narodowy w Warszawie)
2014: Seahawks Gdynia (Stadion Miejski w Gdyni)
2015: Seahawks Gdynia (Stadion Wrocław) 
 

Sponsorzy i partnerzy

 • Wschodzący Białystok
 • Ministerstwo Sportu i Turystyki
 • Alfa Centrum
 • Sportowy Wolontariat Międzypokoleniowy
 • The World Games 2017 Wrocław
 • Wschodzący Białystok
 • Eventim
 • TVP Sport
 • Stadion Miejski w Białymstoku
 • AMS
 • Polska Liga Futbolu Amerykańskiego
 • Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Białegostoku
 • Globart media
 • Globart print