SuperPiknik i wytłumaczone zasady

14 lipca 2016 | autor zdjęcia Marcin Fijałkowski, Interception

Wielki, SuperFinałowy piknik sportowo-rozrywkowo-kulturalny rozpocznie już na ponad 5 godzin przed pierwszym wykopem meczu o mistrzostwo Topligi. Futbolowi nowicjusze nie muszą się obawiać nieznajomości zasad - wytłumaczą je komentatorzy, zawodnicy Lowlanders oraz rozjaśnią ulotki z piktogramami.  

SuperFinał poprzedzi wielki piknik sportowo-rozrywkowo-kulturalny
Zabawa rozpocznie się już o 15:00, a wszystkie atrakcje piknikowe są w cenie biletu na mecz. Organizatorzy SuperFinału zadbali o to, by nikt, ani przez chwilę się nie nudził. Na promenadzie przed stadionem stanie scena, na której wystąpią: raperzy Bezczel i Cira, zespół Polska B, a także iluzjonista Łukasz Grant oraz znana z programów telewizyjnych grupa taneczna Szał

SuperPiknik

W miasteczku przygotowanym dla najmłodszych uczestników imprezy czekać będą: wielkie dmuchane zjeżdżalnie, byk rodeo, mini-quady, kącik malowania twarzy, olbrzymie bańki mydlane oraz skręcanie balonów. Nieco starsi będą mogli poszaleć w  prawdziwej wiosce indiańskiej, przenieść się w rzeczywistość wirtualną za pomocą okularów oculus w futurystycznym namiocie sferycznym The World Games 2017. Będzie można też poczuć się jak prawdziwy jeździec pustyni dosiadając prawdziwego motocykla Harley Davidson stojącego na specjalnej hamowni w namiocie tej marki. Producent tych wspaniałych maszyn przygotował upominki oraz niespodzianki dla najmłodszych. Na najodważniejszych uczestników, którzy wezmą udział w konkursie, czeka Harley Davidson z pełnym bakiem, który zostanie udostępniony nieodpłatnie na wakacyjny weekend. 

Nie zabraknie też pięknych amerykańskich aut, które będzie można obejrzeć z bliska i usiąść za ich kierownicą. Swoje stoiska przygotowały też Ambasada USA, Aeroklub Białostocki, Urząd Miasta Białystok oraz Primacol Lowlanders Białystok. Przy stanowisku Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego będzie można wziąć udział w konkursie, którego czterej finaliści w przerwie meczu na murawie Stadionu Miejskiego powalczą o bardzo wartościową nagrodę! 

W strefie sportowej na boisku będzie można poczuć się jak prawdziwy futbolista amerykański grając z reprezentantami Polski, spróbować jak najmocniej wybić piłkę baseballową w specjalnej klatce, zmienić się w zawodnika lacrosse trenując pod okiem reprezentantek naszego kraju. Będzie też wiele innych dyscyplin, które są w programie The World Games 2017 we Wrocławiu. W strefie cateringu będzie można skosztować amerykańskich hamburgerów, żeberek i lemoniady. Pełnoletni będą mogli ochłodzić się piwem. Wszystkich atrakcji nie sposób wyliczyć. Jedno jest jednak pewne - szykuje się wspaniała zabawa w iście amerykańskim stylu. 
 

Tłumaczymy zasady gry!
Osoby, dla których XI SuperFinał będzie pierwszym meczem futbolu amerykańskiego w życiu nie powinny się obawiać. Podczas trwania spotkania komentatorzy będą tłumaczyć zasady gry. Przy wejściu na stadion kibice będą mogli odebrać nieodpłatny program meczowy, którego jedna strona przeznaczona została na wytłumaczenie - za pomocą piktogramów - podstaw futbolu amerykańskiego. 

Co więcej, zawodnicy miejscowych Primacol Lowlanders Białystok, których będzie można spotkać w sektorach 50 oraz 51 Stadionu Miejskiego, rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące zasad ich ukochanej gry.
 

Bilety: sprzedaż internetowa i stacjonarna oraz w dniu meczu
Bilety w cenie od 20 PLN można kupić na stronach www.bilety.plfa.pl oraz www.eventim.pl/superfinal, a także w stacjonarnych punktach sprzedaży. W Białymstoku są to następujące miejsca:

1) Empik - Alfa Centrum, ul. Świętojańska 15
2) Empik - Galeria Biała ul. Czesława Miłosza 2
3) Empik - Hetman, ul. Hetmańska 16 (CH Auchan)
4) Empik - Outlet Center, ul. Narodowych Sił Zbrojnych 15b 
5) Empik - Rynek, ul. Sienkiewicza 3
6) Media Markt - ul.Czesława Miłosza 2

Bilety będzie można też kupić w kasach Stadionu Miejskiego od godziny 13:00 w sobotę 16 lipca.  

Bilety na SuperFinał upoważniają do wstępu na piknik i nieodpłatnego korzystania ze wszystkich jego atrakcji. 

 

Sponsorzy i partnerzy

 • Wschodzący Białystok
 • Ministerstwo Sportu i Turystyki
 • Alfa Centrum
 • Sportowy Wolontariat Międzypokoleniowy
 • The World Games 2017 Wrocław
 • Wschodzący Białystok
 • Eventim
 • TVP Sport
 • Stadion Miejski w Białymstoku
 • AMS
 • Polska Liga Futbolu Amerykańskiego
 • Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Białegostoku
 • Globart media
 • Globart print