XI SuperFinał, 16.07.2016, Białystok

 
SuperFinał w Białymstoku!

XI SuperFinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Białymstoku.  Mecz wieńczący sezon Topligi odbędzie się w sobotę 16 lipca br.

Cztery ostatnie SuperFinały były spektakularnymi sukcesami działającej od 2006 roku Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Mecze te na stadionach obejrzało łącznie ponad 61 500 i paręset tysięcy widzów przed telewizorami.

Ostatnie cztery SuperFinały pokazały stacje TVP Sport, TVN Turbo, nSport HD oraz Eurosport 2 HD.

IX SuperFinał - puchar dla mistrzów w  dłoniach trenera Seahawks Gdynia, fot. Łukasz Skwiot, www.skwiot.pl


Tegoroczny sezon Topligi zwieńczy zaplanowany na 16 lipca XI SuperFinał, który tym razem zawita na Podlasie. Zostanie on rozegrany na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Podczas ostatnich czterech finałów Topligi na trybunach zasiadło łącznie 61 600 widzów. 

- Białystok chętnie wspiera wydarzenia, które tworzone są z pasją. Od kilku lat współpracujemy z Lowlanders Białystok, którzy są bardzo aktywni także poza boiskiem angażując się społecznie oraz w promocję miasta –powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Miasta Białegostoku.   

autor logo: Paweł Chwedczuk

SuperFinał to wielkie święto futbolu amerykańskiego oraz okazja do wyśmienitej zabawy dla całych rodzin. Jak na SuperFinał przystało, mecz będzie miał oprawę w iście amerykańskim stylu, nawiązującą do Super Bowl. Zaplanowane są występy cheerleaderek, niesamowita oprawa, konkursy ze wspaniałymi nagrodami oraz wiele innych atrakcji. O emocje na trybunach zadbają komentatorzy, didżeje oraz animujące doping cheerleaderki. Jak zwykle na futbolowych imprezach wszystko odbędzie się w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. Razem świetnie bawić się będą kibice, nie tylko z całej Polski, ale również z Europy. 

- To, że finał odbędzie w Białymstoku jest dla nas wielką szansą. Byłoby to spełnieniem marzeń, gdyby udało nam się wystąpić w najważniejszym meczu sezonu przed własną, dużą publicznością. Sportowo myślami nie wybiegamy jednak tak daleko. Obecnie skupiamy się na sobotnim meczu na boisku mistrza Topligi -skomentował Rafał Bierć, prezes Primacol Lowlanders Białystok. 

- We wcześniejszych 10 edycjach SuperFinału mistrzowie byli koronowani w województwach: dolnośląskim, mazowieckim i pomorskim. Teraz pora na finał w Białymstoku, który od lat mocno wspiera miejscową drużyn. Jesteśmy podekscytowani szansą pokazania białostoczanom jak fantastyczną i widowiskową dyscypliną jest futbol amerykański. Prócz niesamowitej oprawy meczu w iście amerykańskim stylu, XI SuperFinał będzie wyróżniać olbrzymi piknik sportowo-rozrywkowy, który zostanie otwarty na kilka godzin przed rozpoczęciem spotkania. Warto dodać, że wszystkie jego atrakcje będą dostępne w cenie biletu. Ceny wejściówek na białostocki SuperFinał rozpoczynają się już od 20 PLN - mówi Jędrzej Stęszewski, prezes Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. 

- XI SuperFinał PLFA znakomicie wpisuje się w program „Białystok dla Tolerancji”, który realizowany jest od 2014 roku. Jego celem jest przeciwdziałanie dyskryminacji rasowej, ksenofobii i związanej z nimi nietolerancji. SuperFinał wyróżnia wielokulturowość oraz to, że kibice drużyn z całej Polski niepodzieleni na trybunach wspólnie kibicują. Jestem przekonany, że to wydarzenie potwierdzi to, że Białystok jest miastem otwartym i nowoczesnym - powiedział Rafał Rudnicki, wiceprezydent Miasta Białegostoku. 

Efektowna ceremonia otwarcia, która poprzedzi mecz rozpocznie się o godzinie 19:15. 

podsumowanie XI SuperFinału, Seahawks Gdynia vs. Panthers Wrocław 52:37


Bilety w cenach 20, 30, 40, 50 i 150 PLN można kupić za pośrednictwem strony www.eventim.pl/xi-superfinal  oraz w ponad 400 punktach sprzedaży Eventim na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży:http://www.eventim.pl/tickets.html?affiliate=PLE&doc=search/ticketAgency

Rodziny i zorganizowane grupy mogą skorzystać z 20% zniżki. Wszyscy posiadacze wejściówek będą mogli w cenie biletu wziąć udział w sportowym pikniku oraz w licznych atrakcjach okołostadionowych. 

W sprzedaży dostępne będą także bilety VIP w cenie 150 PLN. Kibice którzy nabędą takie wejściówki zyskają możliwość podziwiania meczu z najbardziej komfortowych miejsc, a w specjalnie przygotowanej i zaaranżowanej na SuperFinał strefie cateringowej będą mogli cieszyć swe podniebienia wykwintnym jedzeniem i napojami. Strefą VIP będą opiekować się hostessy. 

Bilety można kupić za pośrednictwem stron internetowych www.bilety.plfa.pl i www.eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży, takich jak salony Empik etc. 


Do zobaczenia 16 lipca na Stadionie Miejskim w Białymstoku
 

podsumowanie NAC VII SuperFinału, Seahawks Gdynia vs. Warsaw Eagles 21:28
 

podsumowanie Trawnik Producent VIII SuperFinału, Giants Wrocław vs. Warsaw Eagles 29:13


podsumowanie IX SuperFinału, Seahawks Gdynia vs. Panthers Wrocław 41:32


Sponsorzy i partnerzy

 • Wschodzący Białystok
 • Ministerstwo Sportu i Turystyki
 • Alfa Centrum
 • Sportowy Wolontariat Międzypokoleniowy
 • The World Games 2017 Wrocław
 • Wschodzący Białystok
 • Eventim
 • TVP Sport
 • Stadion Miejski w Białymstoku
 • AMS
 • Polska Liga Futbolu Amerykańskiego
 • Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Białegostoku
 • Globart media
 • Globart print